Supramental
Published on Supramental (https://anya.supramental.hu)

Címlap > A Gondolatok és Aforizmákról > Betegség és Orvostudomány - A kommentárok negyedik periódusa (1969-70.)

Betegség és Orvostudomány - A kommentárok negyedik periódusa (1969-70.)

A kommentárok negyedik periódusa (1969-70.)

 

Meggyógyulni jó, de elkerülni a betegséget jobb.
                                                                          Az Anya

 

Az aforizmákat Dambholi, Milisits Tamás fordította. Translation copyright: Milisits Tamás
Az kommentárokat fordította: admin

  • A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
  • English
magyar

386.-389. (A betegség szükségtelenül húzódik el és az elkerülhetetlennél...)

386. A betegség szükségtelenül húzódik el és az elkerülhetetlennél gyakrabban végződik halállal, mert a beteg elméje fenntartja a test betegségét, és kitart mellette.

 

Milyen tökéletesen igaz!

  

387. Az Orvostudomány az emberiség számára inkább átok, mint áldás. Megtörte a járványok erejét, és feltárt egy bámulatos sebészetet; de gyengítette is az ember természetes egészségét és megsokszorozta az egyes betegségeket; félelmet és függőséget ültetett az elmébe és a testbe; azt tanította, hogy az egészségünk ne egy természetes épségen alapuljon, hanem az ásvány- és növényvilágból összeállított rozoga és undorító mankón.

388. Az orvos egy gyógyszerrel célba vesz egy betegséget; az orvosság egyszer talál, máskor célt téveszt. A céltévesztéseket figyelmen kívül hagyják, a találatokat gondosan megőrzik, számolnak velük és tudományba rendszerezik.

 

Csodálatos!

 

389. Nevetünk a primitív emberen a kuruzslóba vetett hite miatt; de mennyivel kevésbé babonásak a civilizált emberek, akik az orvosaikban hisznek? A primitív úgy találja, hogy ha egy bizonyos varázsigét ismételget, akkor gyakran felépül bizonyos betegségből; ő hisz. A civilizált páciens úgy találja, hogy amikor egy bizonyos recept szerint gyógyítja magát, akkor gyakran felépül bizonyos betegségből; ő hisz. Hol van a különbség?

 

Mondhatnánk összefoglalva, hogy a beteg hitte az orvosolás erejéről amely biztosítja a gyógyulását.

Ha az embernek volt egy abszolút hite a Kegyelem gyógyító erejében talán elkerülhette a betegségeket.

1970. március 13.

  • A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
  • English
magyar

390.-393. (Az észak indiai marhapásztor, akit megtámad a láz, ül egy órát...)

390. Az észak indiai marhapásztor, akit megtámad a láz, ül egy órát vagy többet is egy folyó jeges vizében, majd a láztól megszabadulva és egészségesen felkel. Ha a tanult ember tenné ugyanezt, elpusztulna, nem azért, mert ugyanaz az ellenszer természetéből adódóan az egyik embert megöli, a másikat pedig meggyógyítja, hanem mert az elme tragikus módon rossz szokásokat nevelt bele a testünkbe.

391. Nem is annyira a gyógyszer gyógyít, mint inkább a páciensnek az orvosba és a gyógyszerbe vetett hite. Mindkettő csak otromba helyettesítése az ember saját erejébe vetett hitének, amelyet maga semmisített meg.

392. Az emberiség legegészségesebb korszakai azok voltak, amelyekben a legkevesebb anyagi gyógyszer létezett.

393. A földön fennmaradt legerősebb és legegészségesebb emberi faj az afrikai vad bennszülötteké volt; de meddig maradhatnak azok, miután a fizikai tudatukat megfertőzte a civilizáltak mentális aberrációja?

 

Mint mindig, Sri Aurobindo szavai prófétaiak. Mert csak akkor lesz képes az emberiség kinyilvánítani a szupramentális tudatot, és helyreállítani a természetes egészségét, amit az elme miatt elveszített, amikor az emberiség kigyógyul mentális aberrációjából.

1970. március 14.

  • A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
  • English
magyar

394.-399. (A bennünk lévő isteni egészséget kellene használnunk, hogy...)

394. A bennünk lévő isteni egészséget kellene használnunk, hogy meggyógyítsuk és megakadályozzuk a betegségeket; de Galénosz és Hippokratész és az ő fajtájuk ehelyett inkább orvosságok arzenálját és fizikai szentírásként egy barbár latin hókusz-pókuszt adott nekünk.

395. Az Orvostudomány jó szándékú és az Orvostudomány gyakorlói gyakran jóindulatúak és nem ritkán önfeláldozók; de mikor óvta meg a tudatlanokat a jó szándékuk a baj okozástól?

396. Ha valóban és önmagában eredményes lenne minden orvosság, és minden orvosi elmélet hibátlan, hogyan vigasztalna ez meg minket elveszített természetes egészségünk és vitalitásunk miatt?  Az upászfa [méregfa] minden részében egészséges, de mégis csak egy upászfa.

397. A bennünk lévő szellem az egyetlen teljesen eredményes orvos, és a test engedelmessége neki az egyetlen univerzális gyógyszer.

398. Isten bennünk végtelen és önmagát beteljesítő Akarat. Rá tudod bízni, a halálfélelemtől meg nem rémülve, nem kísérletképpen, higgadtan és teljes hittel, a betegeskedéseidet? Végül rá fogsz jönni, hogy Ő felülmúlja egy millió orvos szakértelmét.

399. Az orvos evangéliuma húszezer elővigyázatossággal védett egészség; de ez nem Isten örömhíre a test számára, sem a Természeté.

 

Az elme korlátlan uralma tette az emberiséget az orvosok és az ő gyógyszereik rabszolgájává. És az eredmény az, hogy a betegségek egyre növekednek számban és súlyosságban.

Az egyetlen igazi megváltás az embernek, hogy elszökik a mentális uralomtól megnyílva az isteni befolyásnak, melyet egy teljes megadás révén nyer el.

1970. március 15.

  • A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
  • English
magyar

400.-403. (Az ember valamikor természetesen egészséges volt, és vissza...)

400. Az ember valamikor természetesen egészséges volt, és vissza tudott térni ehhez az eredeti állapotához, ha kárt szenvedett; az Orvostudomány viszont gyógyszerek megszámlálhatatlan tömegével hajszolja testünket, és mikrobák falánk hordáival árasztja el a képzeletet.

401. Véget vetve ennek inkább meghalnék, mintsem azzal töltsem az életet, hogy védekezzek a mikrobák fantazmaszerű ostroma ellen. Ha ez barbár [és] felvilágosulatlan lenne, akkor örömmel választom a kimmériai sötétségemet.

402. A sebészek vágással és csonkítással mentenek és gyógyítanak. Miért nem kísérlik meg inkább felfedezni a Természet közvetlen korlátlan hatalmú orvosságait?

403. Hosszú időbe kell, hogy teljen, hogy az öngyógyítás felváltsa a gyógyszeres kezelést - a félelem, az önbizalom hiánya és a  gyógyszerekben való abnormális bizalom miatt, amire az Orvostudomány tanította meg az elménket és a testünket, és amit második természetünkké tett.

 

Nem tudjuk ellensúlyozni a mentális hittel okozott kárt, hogy szükség van gyógyszereke és bármilyen külső intézkedésekre. Csak meneküléssel a mentális börtönből és a feltörekvő tudatossággal a szellem fénye felé, egy tudatos egyesüléssel az istenivel, tudjuk lehetővé tenni, hogy adja vissza nekünk az egyensúlyt és az egészséget, amit elveszítettünk.

A szupramentális átalakulás az egyetlen igazi megoldás.

1970. március 17.

  • A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
  • English
magyar

404.-407. (Amikor betegek vagyunk, csak azért kell a testünknek az...)

404. Amikor betegek vagyunk, csak azért kell a testünknek az orvosság, mert testünk megtanulta annak művészetét, hogy orvosság nélkül ne épüljön fel. Ennek ellenére, gyakran látjuk, hogy a Természet által a felépülésre kiválasztott pillanat az, amelyben az orvosok reménytelen esetként lemondanak az életről.

405. A bennünk lévő gyógyító képességben való bizalmatlanság volt a fizikai kiesésünk az Édenkertből. Az Orvostudomány és a rossz öröklés Isten két angyala, akik a kapuknál állnak, hogy megtiltsák visszatérésünket és újbóli belépésünket.

406. Az emberi testnek az Orvostudomány olyan, mint egy Nagyhatalom, amelyik a védelmével legyengít egy kis Államot, vagy mint egy jóindulatú útonálló, aki földhöz vágja az áldozatát, és sebekkel szitává lyuggatja, azzal a céllal, hogy az életét az összetört test gyógyításának és ellátásának szentelhesse.

407. A gyógyszerek gyakran meggyógyítják a testet, amikor nem csupán szenvedést okoznak neki vagy mérgezik azt, de csak akkor, ha a betegség elleni támadásukat a szellem ereje támogatja; ha el tudjuk érni, hogy ez az erő szabadon hasson, akkor a gyógyszerek egyszerre feleslegessé válnak.

 

Sri Aurobindo egy átütő leírását adja nekünk a rémálomnak, amelyben élünk, annak érdekében, hogy felébressze bennünk a fáradhatatlan törekvést az üdvösségre, hogy az eljön az igazi tudatosságtól és egy egyedülálló hittől az isteni mindenhatóságában.

1970. március 18.

  • A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
  • English
magyar

Forrás webcím:https://anya.supramental.hu/hu/gondolatok-es-aforizmakrol/betegseg-es-orvostudomany